czwartek, 16 sierpnia 2018

Dwutygodnik fana #3

Witamy was Gorąco w trzecim wpisie z serii "Dwutygodnika fana". Jak ten czas szybko leci... Jeszcze nie dawno mieliśmy dopiero pierwszy numer...


___________________________________________________________


Co słychać 

Fejwsi : Jak już zdążyłam wspomnieć w ostatnim wpisie u mnie ostatnio sporo się dzieje, ale zacznijmy może od najważniejszego.
Jak wiecie Ranalcus wkręcił mnie w modelarstwo i to w sumie po części dzięki niemu będę się tym kiedyś zajmowała zawodowo jako technik dentystyczny. Musze powiedzieć, że cieszę się z obranego przemienienie kierunku bo praca ta sprawia mi wiele radości, co prawda czekają mnie jeszcze 4 lata szkoły, ale jestem pewna, że wszystko uda mi się pozytywnie zaliczyć.
Swoją drogą myślę, ze warto tutaj wspomnieć o tym jak system szkolnictwa w Niemczech różni się od tego w Polsce.
Niemiecki system bardziej skupią się na uczniach oraz na tym co tak naprawdę powinni oni wiedzieć, zdecydowanie najlepsza rzeczą są PRAKTYKI, podczas których można sprawdzić jak wygląda jakaś praca od środka, bez wcześniejszego uczenia się fachu, robienia specjalistycznych studiów itp.
Moim zdaniem jest to świetna sprawa bo dzięki temu można w praktyce sprawdzić interesujące nas zawody, chcecie zobaczyć jak wygląda prawdziwa praca policjanta, lekarza, dentysty to żaden problem! Dodatkowo w dualnym systemie nauczania można jednocześnie otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę! Jak dla mnie same plusy! Jeśli chcecie to kiedyś więcej o tym wspomnę.

Mamy też okazję do świętowanie bo wiem nasz nowy fanpage "Fejwsi&Ranalcus" zyskał już 101 fanów. Może to nie jest jakaś spektakularna liczba, ale w przyszłości liczymy na to, że uda nam się dotrzeć do większego grona odbiorców i będzie was tu tylko przybywać! Ja sama mam zamiar osiągnąć kiedyś podobny poziom co EXkurogane Blog, Dangerous Pixels czy Kixkillradio.

Ranalcus : Tak, tak. Dzieję się a dzieje, czas leci a posty tuż za nim. 24tego Sierpnia wyjeżdżam do Frankfurtu na tydzień aby spotkać się z Paulina, obkupić się w ciuchy, gry i mangi. Pracuję teraz również w soboty aby nazbierać $ z nadgodzin na wyjazdy jak i na nasze wspólne hobby. Zastanawiam się też nad rozpoczęciem nauki języka Rosyjskiego bo skoro Angielski i Niemiecki już jest to znając jeszcze Rosyjski to WSZĘDZIE na świecie uda się tobie porozmawiać.
Jeszcze został mi ponad miesiąc spokoju i zacznę ostatni rok Magisterki (oraz pisania pracy Magisterskiej).
 

____________________________________________________________

Przeczytane Fejwsi : Przeczytałam ostatnio książkę pod tytułem "13 powodów", do której zachęcił mnie serial o tym samym tytule. "13 powodów" to książka bardzo kontrowersyjna, która z pewnością skłania do wielu przemyśleń. Opowiada ona historię Hanny, która przy pomocy siedmiu kaset wyjaśnia dlaczego popełniła samobójstwo... Nie chcę się tutaj za bardzo rozwodzić na temat fabuły by nie zepsuć niespodzianki tym z was, którzy jej jeszcze nie przeczytali.

Ranalcus : Skanlacje, Skanlacje, Skanlacje ale nie będziemy tego tutaj omawiali prawda (prawda???)?


____________________________________________________________


Zamówione Fejwsi : zamówiłam dla siebie model Frame Arms Girl ( FAG ) Letizia, będzie to mój pierwszy model robo-dziewczynki, który zdecydowałam się złożyć całkowicie sama! :)

Ranalcus : Obiecałem sobie że nic nie będę zamawiał i oczywiście udało mi tą obietnicę spełnić. Zamówiłem dla kogoś innego (a i całkowicie, całkowicie przypadkiem i dla siebie) modele Gundamów na prezent. Akurat była sezonowa promocja na Hobby Search to szkoda było by nie skorzystać a i pieniądze wciąż są w portfelu (warto było męczyć się z nadgodzinami)!


____________________________________________________________

Zobaczone Fejwsi : Ostatnie kilka odcinków z serii "Boruto: Naruto Next Generations", bardzo mi się spodobały ze względu na pokazie wątku Cho cho. Jest to moja ulubiona postać, która choć może nie pozorna ma naprawdę gorący charakter i wielkie serce do swoich przyjaciół.
Z innych rzeczy na które teraz patrze jest seria o wampirach 
"Tenrou: Sirius the Jaeger", "Yuragi-sou no Yuuna-san" oraz "Satsuriku no Tenshi".
Ranalcus : Odświeżyłem sobie dwa sezony programu (reality show) The Colony (nie mylić z Colony) który przedstawia możliwe życie bo niewyjaśnionej klęsce/ataku biologicznym. Pomyślcie sobie że to taki Big Brother w Post-apokaliptycznym społeczeństwie gdzie uczestnicy przymierają głodem (dieta cud kilkanaście kilogramów w kilka tygodni), zbierają robactwo z zgniłych trupów zwierząt oraz bronią się przed atakami i podpaleniami budynków przez bandytów (wszystko to się wydarzyło w programie).

10 komentarzy:

 1. Oglądałam pierwszy sezon "13 powodów" (drugi zaczęłam ale był dużo słabszy- stwierdziłam, że nie będę się nim katować) i zastanawiam się nad zakupem pierwowzoru. Bardzo się od siebie różnią? Która wersja bardziej ci się podobała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie oglądaliśmy tego wspólnie z Pauliną ale planujemy w najbliższej przyszłości.
   Książki nie miałem jeszcze przyjemności czytać też. Ale na więcej odpowie Paulina

   Usuń
 2. Powodzenia z pisaniem magisterki! I z nowym kierunkiem studiów! I świetnej zabawy we Frankfurcie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje zdobycia 101 fanów na fanpagu :) Co do szkoły to tylko 4 lata przetrwasz to spokojnie....Ja już ok 14 lat po studiach jestem ^_^ miło być wolnym acz kontakt ze szkołą odnowiony przez córkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pewien ze twoja Córka jest tak wspaniala osoba jak ty! Ja akurat zaczynam 5ty rok (magisterka) Bezpieczenstwa Narodowego (sami celnicy i straz graniczna).

   Usuń
 4. Gratulacje wzrostu liczby fanów na fanpejdżu, aby tak dalej do przodu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekujemy, a i zapewne do konca roku dobrniemy do 40 000 wysiwetlen

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Dziekujemy, akurat zaraz będzie kolejny "numer" dwutygodnika z info po powrocie z wyjazdu do Frankfurtu.

   Usuń