piątek, 12 października 2018

Podsumowanie miesiąca - Sierpień i Wrzesień 2018 (Summary of the Month - August & September - 2018)

Znowu nadszedł ten czas kiedy picie herbatki i czytanie mang, książek sprawia mi największą radość, znaczy się nie żeby zazwyczaj nie sprawiało mi to radości. Po prostu jesienną wszystko staję się bardziej klimatyczne, no i jest coraz zimniej a to dobry pretekst by rozsiąść się wygodnie w fotelu i pochłonąć się w lekturze swojej ulubionej serii mang, książek...
Dla wszystkich tych, którzy nie mogą się doczekać tego kiedy pojawią się jakieś moje nowe recenzje figurek i nendosów mam dobre wieści, bo wiem od przyszłego tygodnia wracam do regularnego postowania! W pierwszej kolejności przyjrzymy się bliżej nendoskowi Sucy z "Little Witch Academia" a następnie weźmiemy pod lupę może, którąś z moich statuetek z serii "Re:Zero"? Kto wie zobaczymy... 

Again, the time has come when drinking tea and reading manga, books gives me the greatest joy, I mean not that it usually does not make me happy. Just with autumn everything gets "atmosphere" and when it's getting colder it's always good excuse to sit back in your chair and absorb yourself in reading your favorite series of manga, books ...
For everyone who can not wait to see my new reviews of figurines and nendorids, I have good news, because from next week I will come back to regular posting! First, let's take a closer look at Nendoroid Sucy from "Little Witch Academia" and then we can take a closer look at one of my statuettes from the "Re: Zero" series? Who knows we will see ...

 


W ostatnim czasie moja kolekcja powiększyła się o 6 figurek i 3 nowelki 

Recently, my collection has grown by 6 figurines and 3 light novels


PRASÓWKA  / PRESS"Re:Zero - Życie w innym świecie od zera" nr. 4,5,6 - tomiki te obejmują znaną nam jeszcze fabułę z anime i raczej nie wiele ona odbiega od tego co otrzymaliśmy w książce. Niestety na ten moment nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć ponieważ jestem dopiero w trakcie lektury czwartego tomiku. Jak przeczytam wszystkie trzy to zaktualizuje z czasem opis. :)

* "Re: Zero - Starting Life in New World" nr. 4,5,6 - these volumes include the anime story we already know, and it's not much different from what we received in the book. Unfortunately, at this moment I am unable to say anything more because I am still reading the fourth volume. If I read all these, it will update the description over time. :)

FIGURKI / FIGURES

Na początku sierpnia przyszła do mnie paczuszka z nendoskiem mojej ulubionej Beatki (Beatrice) z serii "Re:Zero" wszechpotężnej patronki magicznej biblioteki. Musze powiedzieć, że jej nendosek bardzo mi się spodobał, wyszedł naprawdę przesłodko i ma całkiem dużo fajnych dodatków. Za niedługo powinna pojawić się jej recenzja na blogu.
W kolejnej sierpniowej paczusi dotarła do mnie Lotte Yanson z anime "Little Witch Akademia" a następnie przyszły do mnie dwa petitki z serii "Himouto! Umaru chan", które zamówiłam sobie w sklepie Figuya.de Żałuję trochę, ze nie zdecydowałam się wziąść dla siebie całego boxu tych petitków. Bo wyszły naprawdę świetnie.

At the beginning of August, a package came with my favorite Beako (Beatrice) from the series "Re: Zero" the omnipotent patron of the magical library. I must say that I like her nendoroid design, she came out really sweet and has quite a lot of nice accessories. Soon we should review her on the blog.
In the next package I got Lotte Yanson from the anime "Little Witch Academy" and then came to me two petits from the series "Himouto! Umaru chan", which I ordered in the shop Figuya.de . I regret a little that I did not decide to take myself the whole box of these petits. Because they came out really great.


W Wrzesniu dotarła do mnie skala Ram z serri "Re:Zero". Jak już wspomniałam na naszym fanpage powolutku przygotowuję dla was większy projekt z udziałem obu sióstr, ale póki co czekam na przyjście wszystkich potrzebnych materiałów.
Ostatni dotarł do mnie mój ulubiony tygrysek - Atsushi z serii "Bungo Stray Dogs". Mam nadzieję, że GSC wyda więcej nenddosków z tej serii osobiście chciałam bym jeszcze zobaczyć na swojej półeczce Izumi Kyouke oraz Akutagawe.

In September I got Ram scale figure from "Re: Zero" series. As I mentioned in our fanpage, I am preparing a bigger project for you with the participation of both sisters, but for now I am waiting for the coming of all the necessary materials.
My favorite tiger - Atsushi from the "Bungo Stray Dogs" series reached me last. I hope that the GSC will release more nendoroids from this series, personally, I would like to see Izumi Kyouka and Akutagawa on my own shelf.


Chłodniejsze miesiące uderzyły, brońmy się przed nimi gorącą herbatką i dobrą książką! 

Colder months are coming, defend ourselfs with warm tea and good book! 

8 komentarzy:

 1. Też uwielbiam w chłodniejsze dni usiąść pod kocykiem z książką lub komiksem (i najlepiej z ciepłą herbatką) :D
  Ciągle zastanawiam się nad kupieniem Re:Zero. Boję się w LN tego że będą napisane za prostym językiem
  Cudowne figurki :) Najbardziej podoba mi się Lotte (szczególnie w okularach :D)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem wprost, sam uwielbiam Lotte (i ogolnie okularnice)
   Niestety jedyne LN jakie czytam to Angielskie fantranslacje na necie, a Polskiej edycji nie widzialem na oczy

   Usuń
 2. Dizajn postaci z Re Zero jest naprawdę fajny, świetnie się prezentują wszystkie kobitki z tej serii w wersji figurkowej.
  Zazdroszczę Ram, sama chciałabym jakąś figurkę z jej siostrą, ale nie lubię na tyle tej serii, żeby w cokolwiek inwestować (najtańsze niestety też nie są). :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety koszty tego hobby w naszym Polskim fandomie są gigantyczne (jak wiekszosci drogich hobyby) a chcielibysmy zrobic z Paulina taki pokoi-muzeum z kilkunastoma Detolfami wypchanymi figurkami, kazda opisana i podswietlona

   Usuń
 3. Bardzo podobała mi się figurka Beatrice ale się powstrzymałam bo nie starcza mi miejsca na wszystko :) ale jest przesłodka i cały czas mi się bardzo podoba. Liczę na jej sesje zdjęciową u Was :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj wyjdzie sesja zdjęciowa innej figurki, ale jestem pewien że jak Paulina znajdzie trochę czasu wolnego od Pracy/Studiów to cyknie śliczną sesyjke.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Rzeczy sa niczym przy pięknie naszych czytelników ;3

   Usuń