wtorek, 6 grudnia 2016

Mikołajkowy Konkurs! / Nikolaus Wettbewerb!

Gorąco zapraszam was do udziału w świątecznym konkursie. W którym do wygrania jest kosz pełen ciekawych nagród. W tym świątecznym czasie pragnę dowiedzieć się czym jest dla was "magia świąt". Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy i życzę wam udanych Mikołajek!
Zadanie konkursowe:
By wsiąść udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie "Czym jest dla Ciebie magia świąt?"
Proszę o pozostawienie odpowiedzi w formie kilku zdań w komentarzu pod konkursem, na blogu lub na profilu Fejwsi figure collection na facebooku.

Zgłoszenia zbieramy do 22 grudnia do północy.

Zachęcam również do polubienia profilu "Fejwsi figure collection" na facebooku oraz do podzielenia się wpisem konkursowym z innymi! 
Nagroda to zawartość kosza pełnego skarbów!

Wśród nadesłanych odpowiedzi wraz z Ranalcusem wybierzemy szczęśliwego zwycięzcę. wyniki zostaną opublikowane 23 grudnia na profilu na FB. Nagroda zostanie wysłana w nowym roku! Za wysyłkę nagród odpowiada strona Fejwsi figure collection. Wybór jest subiektywny i nie podlega dalszej dyskusji. Wysyłając pracę na konkurs, zgadzasz się na jej publikację na łamach bloga Fejwsi figure collection. Konkurs nie jest powiązany z Facebookiem.


_______________________________________________________________________________


Herzlich Wilkommen zu den Nikolaus Wettbewerb! In dem einen Korb voll von interessanten Preise zu gewinnen. Bei dieser festlichen Zeit, würde ich gerne wissen, was für Sie am besten ist, "die Magie der Ferien." Wir laden Sie herzlich ein, Spaß zu haben, und ich wünsche Ihnen eine erfolgreiche Nikolaustag!


Die Wettbewerbsaufgabe :Für die Teilnahme am Wettbewerb müssen die Frage beantworten: "Was ist die Magie der Feiertage für Sie?"
Bitte lassen Sie die Antwort in Form von ein paar Sätze im Kommentar unter dem Wettbewerb Blog oder Profil Fejwsi Figur collection auf Facebook .Anwendungen sammeln bis Mitternacht bis 22. Dezember auf.

Ich ermutige Sie, auch Profil "Fejwsi Figur collection" auf Facebook zu mögen und den Eintrag im Wettbewerb mit anderen teilen!


Die Preis ist der Inhalt des Korbes voller Schätze!

Unter den eingereichten Antworten mit Ranalcus wählen wir den glücklichen Gewinner. Die Ergebnisse werden am 23. Dezember auf FB auf dem Profil veröffentlicht. Der Preis wird nach dem neuen Jahr gesendet werden! Versand Auszeichnungen Partei ist verantwortlich Fejwsi Figur Sammlung. Die Auswahl ist subjektiv und unterliegen nicht der weiteren Diskussion. Mit dem Absenden der Arbeit zum Wettbewerb erklären Sie sich mit der Veröffentlichung auf seinem Blog Fejwsi Figur Sammlung. Der Wettbewerb ist nicht mit Facebook angeschlossen.

13 komentarzy:

 1. Magia świąt działa wtedy, gdy zimne, szare dni stają się pełne ciepła. Gdy mimo zmęczenia pracujemy żeby wszyscy mogli miło spędzić czas. Jest też wtedy, gdy spędzamy cały dzień w pracy bo nie za bardzo mamy wybór ale wracamy jak najszybciej do domu by zobaczyć najbliższych w ten wyjątkowy dzień. Magia świąt składa się także z mieszanki światełek choinkowych, świątecznych przysmaków, kolęd śpiewanych na mrozie, życzliwości i uśmiechu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czym jest dla mnie magia świąt? Magia świąt to dla mnie czas spędzony wspólnie z rodziną. Choinka, która pięknie świeci ozdobiona kolorowymi lampkami oraz śnieg, którego już często nie widujemy. Wypatrywanie z bratem świętego Mikołaja w oknie, aby moi rodzice mieli czas na przygotowanie prezentów. Śpiewanie kolęd na korytarzu w szkole i uśmiech na twarzach znajomych. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogłabym prosić o jakiś email na który można by wysłać odpowiedź? Próbowałam napisać tutaj, ale ilość 4096 znaków trochę mnie ogranicza :D Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już podaję. :D fejwsi@gmail.com proszę podać tylko w temacie, że jest to wpis konkursowy. Gorąco Pozdrawiam Fejwsi. :)

   Usuń
 4. Na pewno coś napiszę, ale póki co...co to za mangowe (?) cudo w koszyczku? *_*
  (+ będzie jakiś pościk przypominający? Nie chciałabym zapomnieć, żeby napisać coś od siebie XD)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skarby w koszyku to petitek Miku z nowej edycji (http://myfigurecollection.net/item/396238 ), strapek z "Dimension W" i manga. Do tego jest masa słodkości. :D
   Na pewno będę przypominać za jakiś czas o trwającym konkursie na fanpage i pewnie wspomnę też w jakieś z nadchodzacych wpisów. :)

   Usuń
 5. Magia świąt to te szczególne wspomnienia zawarte w zwyczajnych rzeczach, czynnościach... Ta wyjątkowa atmosfera, która towarzyszy nam przez te parę dni. To lampki powieszone w każdym możliwym miejscu, figurki śpiewające kolędy, zielona, pachnąca choinka, ciasta i potrawy robione wspólnie z rodzicami, prezenty, z których jesteśmy bardzo zadowoleni, jak i te, z których trochę mniej się cieszymy. Magia świąt to zapachy, faktury oraz dźwięki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Magia świąt to dla mnie czas w którym spotykam się z rodziną i obdarywojemy się ale ogólnie to normalny dzień. Równie dobrze mogłbyc to święta wielkanocne bo nigdy nie czułam tej,,magi świat "

  OdpowiedzUsuń
 7. Magia świąt to dla mnie mielenie maku do makowca (pomimo iż nie lubię tego robić), pieczenie ciast, rozgardiasz w kuchni i ta brudna podłoga, która musi być umyta przed przybyciem mamy :D To również rozpalony kominek, smaczne wino i czas spędzony z rodzicami, bo na co dzień trudno jest się spotkać, pomimo mieszkania razem. Magia świąt to również coroczne wyczekiwanie na wigilijną północ, ażeby mój kot się w końcu odezwał! To także dodatkowe nakrycie dla kogoś strudzonego życiem, ale to również ten bolący kręgosłup po kilku dniach stania w kuchni, którym to jednak człowiek się nie przejmuje kiedy widzi, iż ciasto wszystkim smakuje aż im się uszy trzęsą!

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie magia świąt to pieczenie ciast z mamą i siostrą, jest to Wz-tka i makowiec w kształcie gwiazdy. Czekanie, aż wszyscy zbiorą się przy wigilijnym stole i czas przy śpiewaniu kolęd i oczekiwanie na rozdanie prezentów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ku swojej rozpaczy pochodzę z rodziny wioskowych wiedźm, więc wszelkie wzmianki o magii zazwyczaj omijam szerokim łukiem, ale magia świąt to co innego, ona może być. Mam to szczęscie, że pochodzę z miejsca, w którym rodziny często tworzą całe klany, więc święta spędzam niemal z dwudziestoma osobami z najbliższej rodziny. Zawsze pomagam babci od samego rana w przygotowaniach do kolacji wigilijnej, razem z ciotką pracujemy i patrzymy jak babcia z dziadkiem kłócą się na śmierć, a raczej babcia tyranizuje dziadka. Bardzo poważne sprawy, ogórków nie przyniesiono z piwnicy, dziadek za długo szukał dobrej mąki po okolicznych sklepach, to jest poważny biznes, tego się nie lekceważy. Dziwnie to zabrzmi, ale tak własnie wygląda dla mnie jeden z najważniejszych elementów składowych magii świąt – patrzenie na kłótnie dziadków z wiedzą, że i tak jeszcze przed kolacją się pogodzą i babcia przestanie się denerwować, że nie zdążymy, nie zdążymy. Magiczne są równiez życzenia przy opłatku, nie ma nic milszego niż bart, który życzy ci, żebyś wpadła do rzeki, polecam tego allegrowicza, lepsze to niż jakieś głupotki o tym, żebym miała jeszcze lepsze oceny. Magia świąt jest też w pierogach. Pierogi są niezwykle istotne, ale nie mogą to być jakies tam zwykłe pierogi, nie, musi je zrobić mój wujek wraz z kuzynką według swojego przepisu, kiedy siedzimy przy stole i wszyscy zachwycamy się tymi cudami, to czuję magię i poczucie wspólnoty, pierogi rozumieją, pierogi łączą ludzi, pieróg rządzi, pieróg radzi, pieróg nigdy cię nie zdradzi! Magia to świąt to też ten piękny moment, kiedy dziadek włącza sport w telewizji i wszyscy siedzimy, jemy orzechy i komentujemy, bo przez wpływ dziadka każdy w rodzinie jest w pewien sposób spaczony jesli chodzi o oglądanie sportu, moja ciotka wychowała się w tym domu i teraz ogląda nawet darta, bilard i carling, polecam. Drugi dzień świąt to czas na orzechy i wspólne zastanawianie się nad tym, czy młody Prevc wywali się w tym sezonie teraz czy dopiero za jakiś czas. Magia świąt to czytanie w swojej piwnicy otakusa wszystkich mang i książek, które dostałam pod choinkę. Moje serce nerda raduje się wtedy ponad wszelką miarę. Magia świąt to stanie za rękę z dziewczyną w oświetlonej dekoracjami nocnej Bydgoszczy i zachwycanie się wszystkim dookoła, nawet ziemniaki (tj. małe dzieci) potrafią być wtedy urocze, jak sobie śpiewają kolędy pod gołym niebem. Tak to właśnie z tą magią świąt jest.

  OdpowiedzUsuń
 10. Magia świąt to dla mnie atmosfera dobroci. Nagle wszyscy są dla siebie dużo milsi, częściej się uśmiechają, pomagaja. Magia świąt to też ładnie udekorowane domy, ulice, miasta. Magia świąt objawia się również w spólnym spędzaniu czasu, śpiewaniu kolęd.

  OdpowiedzUsuń
 11. Magia świąt to dla mnie najprawdziwsza magia, która pojawia się tylko raz do roku i na parę dni. W moim komentarzu chciałabym przedstawić mój bardziej mangowo-animcowy charakter tego okresu, bo parę lat tego hobby zmieniło mnie już na tyle, że wszędzie dało się odczuć mój stosunek do japońskiego komiksu i animacji.
  Co roku rano, kiedy tylko obudzę się w ten wyjątkowy poranek, pierwsze co robię to wstaję i podchodzę do mojej półki z mangami. Otaczam się wszystkimi tytułami, jakie kiedykolwiek kupiłam i... w każdej z osobna szukam nawiązań do Świąt. Kiedy takowe już znajdę, czytam fragment danej mangi, w którym jest trochę tej świątecznej magii i wspominam moje wrażenia związane z tą serią. To naprawdę niesamowite uczucie, bo w same Święta od razu inaczej zapoznaje się z treścią nawiązującą do Bożego Narodzenia, niż kiedy czyta się tomik mangi w wakacje i nie zwraca się na to większej uwagi. Wtedy też dla wypełnionego pozytywnymi świątecznymi uczuciami człowieka każdy płatek śniegu wygląda jeszcze bardziej magicznie.
  W Święta nie można także zapomnieć o choince - u mnie wygląda ona troszkę nietypowo. Mam w pokoju własną miniaturową wersję, którą postanowiłam dostosować do swoich potrzeb i udekorować... w mangowy sposób. Nie znajdzie się więc na niej ani jedna bombka czy też gwiazdka, ale za to multum przypinek czy breloków!
  Jeśli zaś chodzi o przestrzeń pod choinką... pomijając już samą kwestię dostania prezentu, moje serce cieszy się i raduje za każdą najmniejszą rzecz, która związana jest z moim hobby, a którymi moi bliscy co roku mnie obdarowują. To najcudowniejsze uczucie na świecie, dostać jakiś drobiazg z serii, którą zdążyło się już pokochać.
  Ostatnią rzeczą, która kojarzy mi się jeszcze ze Świętami, jest niewątpliwie ten słynny kuchenny rozgardiasz - o tej porze roku piecze się mnóstwo najróżniejszych słodkości. O ile w inne miesiące nie mam do tego zupełnie serca, tak w grudniu człowieka aż rwie, żeby skombinować jakieś pierniczki. Moje są o tyle nietypowe, że kiedy tylko dorwę się do jakiegoś lukru, ozdabiam wszystkie moje ciastka w jakikolwiek nawiązujący do mangi lub anime sposób: najczęściej po prostu rysuję na nich buźki postaci, które najbardziej lubię. Czasami wychodzi lepiej, czasami gorzej, ale ubaw przy tym jest po pachy, szczególnie kiedy później cała rodzina wychwala przy stole ciastka z głupimi twarzami Saitamy.
  W ten oto sposób co roku spędzam święta Bożego Narodzenia i przeżywam magię Świąt. Kończąc już tę ścianę tekstu - życzę wszystkim czytającym ten post, w szczególności Tobie Fejwsi i Ranalcusie - Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń